Nova spletna stran društva - transparency.si
Transparency International Slovenia odpira prenovljeno uradno spletno stran in jo seli na nov naslov www.transparency.si
Spletna stran na kateri se trenutno nahajate pa bo arhivska in ne bo več osveževana.
Vabilo na slavnostno predstavitev projekta Spregovori!Transparency International Slovenia vabi na slavnostno predstavitev Centra za zagovorništvo, informiranje in pravno svetovanje prijaviteljem korupcije, ki bo potekala v torek, 28.10.2014 ob 11. uri v Grand Hotelu Union. Slavnostna govorca dogodka bosta predsednik vlade dr. Miro Cerar in minister za pravosodje mag. Goran Klemenčič.
Interaktivni zemljevid projekta Transparentnost lokalnih volitev v Srednji in Vzhodni EvropiInteraktivni zemljevid prikazuje aktivnosti v okviru volilnih kampanj, ki so jih popisali prostovoljci TI Slovenia in drugi državljani na terenu. Vsak lahko prispeva objavo na zemljevid v kolikor opazi kakšno aktivnost (plakat, shod, deljenje promocijskega materiala, itd. ter morebitne nepravilnosti), navodila pa so dostopna TU oziroma na podstrani projekta.
|
Slovenija ne spoštuje in ne izvaja zaveze o omejevanju tujega podkupovanja v mednarodnem poslovanjuTransparency International Slovenia (TI Slovenia) je sodeloval pri pripravi pregleda napredka Slovenije in pripravi končnega poročila EXPORTING CORRUPTION – Progress Report 2014: Assessing Enforcement of the OECD Convention on Combating Foreign Bribery, ki ga predstavlja naša krovna organizacija Transparency International. Poročilo ugotavlja, da Slovenija sodi med države, ki konvencijo Organizacije za gospodarsko sodelovanje in razvoj (OECD) o boju proti tujemu podkupovanju ne izvajajo ali jo izvajajo malo. V letu 2013 v Sloveniji ni bilo nobenega novega primera ali preiskave v zvezi s koruptivnim delovanjem v mednarodnem poslovanju. Pravzaprav se Slovenija s problemoma uspešnega preganjanja tujega podkupovanja in učinkovitega izvajanja OECD konvencije srečuje že od ratifikacije te konvencije leta 2001.
Izjava za javnost: Delovanje Komisije za preprečevanje korupcije mora biti enotno in transparentnoV TI Slovenia opažamo, da se zaposleni na Komisiji za preprečevanje korupcije (KPK) skozi vsa leta delovanja institucije trudijo delovati v javno dobro in v skladu z zakonom. Opažamo pa tudi, da v zvezi s trenutnim delom KPK v javnost prihajajo informacije o nekorektnem delovanju senata in nekaterih zaposlenih. Trenutne razmere, kot so prikazane v javnosti, ogrožajo temelje delovanja KPK kot organa, ki pa je za pregon korupcije in vzpostavljanje integritete najbolj pomemben. V Transparency International Slovenia (TI Slovenia) opozarjamo, da morebitna neustrezna ravnanja znotraj KPK in obračunavanje v javnosti ogrozajo učinkovito delovanje institucije in krnijo njen ugled doma in v tujini.
|